uputstvo za sta raditi u funkciji

Za nase mlade mame, a posebno za nasu G.G. ovde mozete ostavljati vase lepe zelje :)

uputstvo za sta raditi u funkciji

Postby milkaa » Mon Mar 21, 2005 5:44 pm

iznenadjenja mlade mame povodom dolaska muske pridoslice gurice govindice?

kvorum je odlucio da je ovo najprihvatljivije resenje. a ono ide ovako:

svaki dan, kada se ulogujemo da napisemo koju rec dobrodoslice, ili cestitke ili bilo sta sto bi napisali i rekli gg. kada se konacno gg bude ulogovala trebalo bi da se iznenadi.

e sad, ja cu otvoriti novi link za gg, a ovaj bi trebalo izbrisati za koji dan(ako je izvodljivo-sa tehnicke strane?)

:003 :006
milkaa
Kosmonaut pripravnik

Postby Afrikanka » Mon Mar 21, 2005 5:58 pm

Nego sta nego je izvodljivo.
Jesi cula da sam specijalista za brisanje?Brisem i sto treba i sto netreba :005
Samo ti kazi kada.
Inace dobra ideja :023
Afrikanka
Pisac trilera

Postby milkaa » Mon Mar 21, 2005 6:09 pm

ma pokusavam cut&paste neke fotografije cveca, pa dece i nista nece.

DA LI NEKO ZNA (recimo bb ili yoda) kako to da uradim?

:006
milkaa
Kosmonaut pripravnik

Postby Master Yoda » Mon Mar 21, 2005 7:08 pm

Evo ovako, treba da imas na umu nekoliko stvari.

1. Mozes sliku da prebacis negde gde ce ti biti lakse dostupna, ili a ostavis tamo gde jeste. Ako je ostavljas na serveru gde si je i videla, imaj na umu da ne dozvoljavaju svi serveri da se njihovi fajlovi slobodno koriste.

2. Ako sliku prebacujes, ili ako ostavljas gde jeste, svejedno, moras imati LINK ka toj slici. Link ces videti tako sto ces DESNIM tasterom kiknuti na link, pa odabrati PROPERTIES (najcesce poslednja opcija u meniju koji se tu dobija). Ond aradis COPY tog linka, i TO ostavljas ovde, a ne samu sliku. SLiku NE MOZES copy/paste.

Recimo, ovaj phpBB logo u gornjem levom uglu ima adresu

http://www.imoconcordehotel.com/atlanti ... _phpBB.gif

A njega, ili bilo koju drugu sliku ces ubaciti tako sto ces JEDNOM kliknuti na komandu IMG koja je iznad polja za unos ove poruke, pa ces raditi PASTE linka o kom sam gore pricao, pa ces drugi put da kliknes na IMG.

kada kliknes prvi put, pojavice se IMG u uglastim zagradama, a kada kliknes drugi put, pojavice se to isto ali ce pre samog IMG da bude kosa crta. Sadrzaj unutar uglastih zagrada i same uglaste zagrade ostavi takve kakvi jesu.

Da bi proverila da li je sve ok, nemoj kliknuti na SUBMIT odmah vec na PREVIEW da vidis na ekranu pre slanja, pa tek ako je ok odn aklikni na submit, ili ako nije ispravi pa opet PREVIEW.

Uzivaj!

p.s. Ako ne uspes, mozes da radis DESNI KLIK, pa onda SAVE IMAGE AS, snimis je na svoj disk, posaljes meni na mail, pa cu je ja vec okaciti.
Master Yoda
Site Admin

Postby milkaa » Tue Mar 22, 2005 2:46 pm

Yodo veliko si srce!!!!!! :003

to prvo sto si napisao sa properties nisam znala. evo sada cu to da probam. ako uspe, tebi cestitke :eusa_clap

:006
milkaa
Kosmonaut pripravnik

Postby milkaa » Tue Mar 22, 2005 2:49 pm

hahahahah yodo, ovo radiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!
sada cu jos malo da se igram da vidim sta moze da se napravi!!!!

hvala, hvala

[imgcgz]http://img.123greetings.com/thumbs/fkt_baby/1065-005-47-1059.gif[/imgcgz]
milkaa
Kosmonaut pripravnik

Postby Master Yoda » Tue Mar 22, 2005 9:33 pm

Pa i nije radilo kako treba, MORAS jednom neposredno pre ubacivanja, i jednom neposredno posle ubacivanja linka da kliknes na onu malu IMG komandu iznad polja u kom kucas poruku. Ispravio sam ja ovaj put :)

Mozes i ti sama da kliknes na EDIT za tu svoju poruku da vidis kako to treba da izgleda.
Master Yoda
Site Admin

Return to Za nase mlade mame