MATEMATIKA, kako je nauciti?

Forum posvećen problemu disleksije kod dece

MATEMATIKA, kako je nauciti?

Postby lavica » Tue Apr 15, 2008 5:45 pm

Matematika, nekom ide lako a neko mozda ima i diskalkuliju......da cujem vasa iskustva...
Pobedice D... D... D... DECA!
lavica
Kad porastem bicu kosmonaut

Re: MATEMATIKA, kako je nauciti?

Postby Ruzica » Wed Apr 16, 2008 11:57 pm

:clock:
Po mom licnom ubedenju velik problem nastaje u drugom razredu osnovne skole. Tada se najveci broj podataka i novih pojmova nude deci.

Podimo od latinice koja se u proseku uci u nasim skolama ne vise od mesec dana, sve sa pisanim i stampanim slovima.
:read2:
Drugi sok za malisane predstavlja sabiranje i oduzimanje do 100 sa prelazom desetice ( 23 - 17), a odmah nakon toga dok jos nisu najbolje shvatili trci se do tablice mnozenja i deljenja do 100. Najmucniji deo predstavlja zavisnost kolicnika od deljenika i delioca...i tako sve u krug.
:study:

Kad tome dodam da malisani u drugom razredu krecu sa pisanjem na engleskom, sta reci, ko pregura drugi taj je :joker: .
Ruzica
Kosmonaut u razvoju

Postby mlekce » Tue May 27, 2008 12:37 am

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Apropo tablice mnozenja.
Moja cera dan danji izbegava da mnozi. Nije da ne moze nego ih je uciteljica svojevremeno pustala da sabiraju umesto da ih tera tablicu mnozenja napamet i sad to Bog otac kod nje ne moze da ispravi. Kaze ti rezultat, ali nikada nije sigurna dok ne proveri sabiranjem. :cyclopsani:
Elem, otisla pre mesec dana kod devojcice iz komsiluka da joj pomogne sa domacim iz matematike. Ja pitam od kud to da ona nekome pomaze oko bilo cega kad je ucenje u pitanju (iako znam da joj je matematika omiljeni predmet0 a ona mi mrtva-ladna objasni kako je ta drugarica odlicna u mnozenju, ali nije mogla da uradi domaci jer je u pitanju bilo deljenje, "A posto ja odlicno znam tablicu deljenja, isla sam da joj pomognem!"
Muz i ja popadali u nesvest, kakva bre tablica deljenja?
Onda on, iz zezanja, uzme da je ispituje - ona sve zna, ko iz puske. Ali, kad smo okrenuli nazad na mnozenje - ni da makne! "Lepo sam ti rekla da ne znam tablicu mnozenja, znam samo tablicu deljenja!" :angryfire:
Ja sam spora, ali dostizna!;-)
mlekce
Tajni Agent

Postby Br.1 » Tue Dec 29, 2009 6:07 am

Hehe..Tvoja je devojčica verovatno već odavno savladala tablicu množenja...ali ja se sada setih kako smo mi to učili:
ćale upali svetlo usred noći i pita koliko je 4x4. Naravno, neće da ugasi svetlo dok ne dobije odgovor. Nakon par ovakvih "treninga" shvatih da mi matematika leži. :salute:
Što se tiče Pitagorine teoreme ovako su nam pomagali: "Dođi sine da te naučim jednu recitaciju...ponavljaj za mnom -Kvadrat nad hipotenuzom, to zna svako dete- ravan je zbiru kvadrata nad obe katete!" To mi je delovalo logično jer ono što se rimuje dečja pamet brže usvoji.
Br.1
Kosmonaut pripravnik

Return to Opšte teme o disleksiji